Dlaczego sen jest tak ważny?

Dlaczego sen jest tak ważny?

Chyba każdy zgodzi się z nami, że jedną z najważniejszych czynności w życiu człowieka jest sen. Prawda jest, bowiem taka, że jeśli jesteśmy niewyspani, to najczęściej ciało funkcjonuje znacznie gorzej i nie możemy się zebrać do pracy, czy też jakichkolwiek projektów lub obowiązków. W przypadku dzieci nieprawidłowa, jakość snu może prowadzić do notorycznego niewysypiania się oraz problemy z uczeniem się. Co więc robić, aby sen był jak najlepszy?

Podstawa to dobry materac

Oczywiście nie można zaprzeczać, że pierwszym krokiem do lepszego snu dziecka będzie odpowiedni materac i łóżko. Tutaj w żadnym wypadku nie można oszczędzać, ale wybrać takie rozwiązania, które są wygodne i antyalergiczne. Pamiętaj jednak, żeby materac był elastyczny i dopasowywał się dobrze do sylwetki Twojej pociechy. Nie może być zbyt miękki, ponieważ to tylko z pozoru daje lepszy komfort. W praktyce, takie materaca są kompletnie do niczego i przyczyniają się jedynie do znacznie gorszych warunków spania.

Odpowiednia długość snu

Tak naprawdę, pomimo licznych głosów ekspertów, sen nie musi koniecznie trwać 8 godzin. Wszystko zależy tutaj od indywidualnych uwarunkowań danego człowieka, jak również rodzaju wykonywanej przez niego pracy. Jednakże dla dzieci zaleca się przynajmniej 7-godzinny sen, ze względu na dość duże obciążenie umysłowe nauką każdego dnia. W przypadku mniejszych dzieci ilość snu na pewno będzie większa, bo na pewno zdajesz sobie sprawę z tego, że niemowlak większość czasu potrafi przespać, aby potem obudzić swoich rodziców o 4 nad ranem.

One thought on “Dlaczego sen jest tak ważny?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *