W jaki sposób można wybrać wygodne łóżeczko dla niemowlaka?

W jaki sposób można wybrać wygodne łóżeczko dla niemowlaka?

Na samym początku niemowlaki spędzają zdecydowanie największą ilość czasu w swoim łóżeczku. Dlatego też tak ważne jest zapewnienie maluszkowi właściwych warunków, w których będzie on mógł nie tylko komfortowo wypoczywać, ale również się bawić. Obecnie na rynku nie brakuje różnego rodzaju łóżeczek tradycyjnych, turystycznych, czy kołysek. Powstaje dylemat odnośnie tego, co najlepiej wybierać?

Bezpieczeństwo jest najważniejsze!

Tutaj absolutnie nie ma co dyskutować i dlatego też najlepiej jest stawiać na łóżeczka od sprawdzonych firm, które posiadają niezbędne atesty bezpieczeństwa. Jak ognia unikaj chińskich podróbek, które często mają wystające elementy i nie są zbyt trwałe. Przede wszystkim łóżeczko dla takiego malca nie może się w żadnym wypadku chwiać i powinno być w pełni stabilne.

Takie łóżeczko będzie musiało wytrzymać coraz śmielsze poczynania dziecka, tym bardziej, że z tygodnia na tydzień będzie ono coraz bardziej skore to zabawy i „rozrabiania”.

Jakie łóżeczko wybrać?

Jeśli wiesz, że w najbliższym czasie nie zamierzasz nigdzie wyjeżdżać, a łóżeczko ma służyć dziecku przynajmniej do 4 roku życia, to warto jest wybrać drewniane. Zastanów się jeszcze, na jakie wymiary możesz sobie pozwolić, bo oczywiste jest, że nie każdy ma zbyt wielki metraż do zagospodarowania.

Nie bez znaczenia będzie również materac w takim łóżeczku, dlatego też już od samego początku radzimy wybrać optymalne rozwiązanie, które rzeczywiście będzie się mogło sprawdzić w Twoim przypadku. Materac powinien być elastyczny i nie odkształcać się.

2 thoughts on “W jaki sposób można wybrać wygodne łóżeczko dla niemowlaka?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *